SŁOWIAŃSKIE CENTRUM PSYCHOLOGICZNE

Skąd wiesz, którego psychologa potrzebujesz?

Znalezienie specjalisty z zakresu psychologii jest trudne. Nie każdy psycholog czy psychoterapeuta pracuje z Twoim problemem, a jeśli tak jest, to nie jest faktem, że jest wystarczająco skuteczny. Niestety w zakresie usług psychologicznych coraz częściej spotyka się niewykwalifikowanych specjalistów, co tylko zaostrza problem klienta lub pacjenta potrzebującego pomocy.

Skąd wiesz, jakiego psychologa potrzebujesz?

Jak zrozumieć, że ten konkretny specjalista jest odpowiedni do rozwiązania twojego problemu: psycholog, psychoterapeuta, coach, psychiatra, neurolog…?

Zapraszam Cię na wstępne spotkanie diagnostyczno-kwalifikacyjne, w wyniku którego zrozumiesz, z czym i w jakiej formie (praca indywidualna, grupowa, poradnicza, wsparciowa, korekcyjno-rozwojowa, edukacja psychologiczna, pomoc kryzysowa, proces terapeutyczny) psychologicznej interakcji powinieneś pracować, do jakiego specjalisty powinieneś się udać, czy potrzebujesz wsparcia psychiatrycznego itp.

W oparciu o moje doświadczenie postaram się zrozumieć główne przyczyny twojego stanu i zaproponuję dokładnie te formy interakcji psychologicznej, które pomogą skutecznie rozwiązać powstałe trudności, a jeśli to konieczne, doradzę dokładnie specjalistę, który jest kompetentny w twoim konkretnym przypadku.

Konsultacja trwa 60 minut. Przychodzisz do mnie, a podczas sesji rozmawiamy, co Cię niepokoi i martwi. W razie potrzeby angażujemy wysoko wyspecjalizowanych kolegów, którzy mają nie tylko doskonałe wykształcenie specjalistyczne, ale także wieloletnie doświadczenie zawodowe, stałe samokształcenie i profesjonalne wsparcie superwizyjne.

Konsultacja psychologiczna odbywa się w formie rozmowy w komfortowych warunkach, z zachowaniem norm etycznych i poufności.

Moim celem jest pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu, w wyborze dokładnie takiej formy pracy, która pomoże Ci rozpoznać i zmienić nieefektywne wzorce zachowań, nauczyć się samodzielnie podejmować ważne decyzje, rozwiązywać pojawiające się problemy, osiągać swoje cele, żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym Cię światem.

Zawsze słuchaj swojej intuicji, nie wahaj się zadawać pytań, które Cię nurtują, wyjaśniaj wątpliwości i wszelkie inne ważne dla Ciebie informacje.
Zawsze staram się szczerze i otwarcie powiedzieć, czy Twój problem leży w moich kompetencjach, czy nie, a w razie potrzeby pokieruję Cię do innego specjalisty.