SŁOWIAŃSKIE CENTRUM PSYCHOLOGICZNE

Mgr. Natalii Fok

Jestem Dyplomowanym mgr Psychologii, Superwizorką, Trenerką i Wykładowcą WSG, Certyfikowaną Psychoterapeutką EAGT i NAGTU w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym Gestalt. Posiadam doświadczenie pracy klinicznej.

„Tu i teraz – ja i Ty”. Terapia Gestalt to spotkanie nie tyle terapeuty i pacjenta, co kontakt dwóch równych osób, które nawiązując prawdziwą relację, stwarzają sobie przestrzeń do rozwoju.
„Teraz” odnosi się do teraźniejszości, „tu” natomiast oznacza miejsce, w którym się̨ aktualnie znajdujemy. To jedyne miejsce i czas, w którym możemy być. Realny wpływ mamy tylko na teraźniejszość i otaczającą nas aktualnie rzeczywistość. Niektórzy z nas żyją przeszłością, niektórzy żyją wiecznie niespełnionymi marzeniami. Gestalt zaprasza do doświadczania przeszłości, do przypominania jej sobie tu i teraz oraz do wyobrażania przyszłości kreowanej tu i teraz.

Żyj tu i teraz!
Patrz na rzeczy takimi, jakie one są!
Aby się zmienić…pozostań sobą!
Bądź w kontakcie!
Gestalt to dla mnie nie tylko nurt psychoterapii, lecz przede wszystkim sposób życia, bo skutecznie integruje ciało, umysł i emocje.

Pomagam osobom doświadczającym objawów natury psychicznej, emocjonalnej i psychosomatycznej, cierpiącym z powodu kryzysów życiowych, przeżywającym trudności w codziennym funkcjonowaniu i w relacjach z innymi ludźmi oraz poszukującym wsparcia na drodze ku zrozumieniu siebie, samorealizacji i podniesieniu jakości swojego życia. Pracuję w dbałości o autentyczny kontakt i relację terapeutyczną opartą na poszanowaniu godności, indywidualności i wolności zgłaszających się do mnie osób.
Staram się stworzyć przyjazną atmosferę i bezpieczne warunki zachęcające do odkrycia własnych zasobów, poradzenia sobie z trudnościami. Jako Gestaltystka patrzę na Człowieka całościowo: ważnym dla mnie jest nie tylko co mówi, lecz także co czuje i jak się czuje fizycznie. Niesamowitą satysfakcję daje mi i bardzo mnie porusza, to kiedy obserwuję jak Osoba, której towarzyszę przekracza swoje ograniczenia, odkrywa nieznane dotąd potrzeby, umiejętności i pasje, zmienia swoje życie.
Dbając o jakość swojej pracy i etykę zawodu, pracuję w oparciu o założenia kodeksu etycznego EAGT i poddaję swoją pracę regularnej superwizji.
Istnieje możliwość umawiania spotkań stacjonarnie w gabinecie a także on-line.

Prowadzę terapię indywidualną krótko- i długoterminową osób dorosłych w podejściu Gestalt. Pracuję z osobami, które doświadczają trudności w swoim życiu i w relacjach, potrzebują pomocy w sytuacji kryzysowej lub wsparcia w swoim rozwoju.
Pracuję jako psychoterapeuta, superwizor i trener prowadząc terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży, terapię par oraz grupy o charakterze terapeutycznym, rozwojowym i edukacyjnym.
Prywatnie – jestem szczęśliwą kobietą, żoną i mamą. Mam polsko-ukraińskie korzenie. Integracja doświadczeń i wiedzy zakorzenionych w kulturach Polski i Ukrainy pomaga mi w zrozumieniu wielu problemów z jakimi spotykają się klienci oraz w pokazaniu im niezwykłego bogactwa i ogromnego, często niewykorzystanego potencjału.

Pozdrawiam ciepło, Natalii Fok